ביוני האחרון נערך בביתם של עוה”ד דפנה וגדעון פישר, אירוע חבר הנאמנים של הדסה בראשותה של הגב’ דליה איציק שאמרה כי “בהדסה יש סיפורים טובים והספינה מנווטת בצורה נכונה על אף שיש כאלו שמוציאים את דיבתנו רעה. איציק הזמינה לבמה את פרופ’ אחמד עיד, מנהל המחלקה לכירורגיה כללית בבית החולים הדסה הר הצופים, שהדליק משואה ביום העצמאות האחרון. עיד יליד הכפר דבוריה, הדליק את המשואה לכבודם של הרופאות והרופאים הפעילים בירושלים  ופועלים להצלת חיים ולשיפור איכות החיים של כל תושביה.

 איציק בירכה את חיים גבריאלי על המינוי החדש לסגן יו”ר תנובה ואת אלי גליקמן, מנכ”ל חברת החשמל היוצא, על מינויו למנכ”ל צים. פרופ’ זאב רוטשטיין אמר בבדיחות כי “גליקמן יחשמל את צים”.

 פרופ’ זאב רוטשטיין, מנהל בית החולים הדסה, סיפר בהתרגשות כיצד לאחר התפטרות הרופאים בתחילת החודש, התקשר לד”ר יוסי לאבר, רופא בבי”ח מרכזי לילדים חולי סרטן בארה”ב, ואמר לו “יוסי אתה נקרא לדגל”. מתי? שאל לאבר והשאיר משפחה, עלה למטוס ובתוך מספר ימים כבר ערך ביקור במחלקה בהדסה.

פרופ’ רוטשטיין אמר כי “קשה לתאר את ההתרגשות שאחזה בי כאשר הרופאים בבי”ח שיבא החליטו להתייצב ואמרו “להציל ילדים זו שליחות ואנחנו לא ננטוש אותם” ואכן שניים מהם התייצבו כעבור ימים ספורים במחלקה”.

 אורח נוסף שהדסה הצילה את חייו הוא ח”כ יעקב פרי. פרי סיפר כי לאחר שנפצע בשנת 1971, פרופ’ שמאי קוטב הציל את חייו, והוא אושפז במשך שנה בבית החולים הדסה עין כרם, ונקשר לאנשים ולמקום. פרי ציין כי המשבר הנוכחי נוגע מאוד לליבו וכמי שעמד שנים רבות בראש חבר הנאמנים של בי”ח שיבא, הוא בטוח שהדסה יצלחו את המשבר שהלך לכיוונים פחות רצויים.

השתתפו: ח”כ יעקב פרי; דליה איציק יו”ר חבר הנאמנים הדסה; עוה”ד גדעון ודפנה פישר; ארז מלצר יו”ר בי”ח הדסה; איש העסקים רמי לוי; חיים גבריאלי סגן יו”ר תנובה; רוני קוברובסקי נשיא קוקה קולה ישראל; אודרי שימרון מנכ”לית נשות הדסה בישראל; אברהם נובוגרוצקי מנכ”ל אפריקה ישראל; אריאל קפון מנכל ורידיס ישראל; אפרים בידרמן; רן בוקשפן מנכ”ל טלרד; יזמית הנדל״ן חני הורוביץ; הרב משה קליין, רב מרכז הרפואי הדסה; יקי רייסנר מנכ״ל רייסדור; אסף און; שלמה פישמן; יגאל מרכוס ואחרים.